WIELKANOCNE PRZELICZANIE – JEŻYKOWE WARSZTATY

Od najmłodszych lat warto i należy przybliżać dzieciom sens Wielkanocy jak również bogactwo tradycji związanej z Niedzielą Palmową, święceniem pokarmów w Wielką Sobotę, symbolice świątecznego stołu i pokarmów jakie na nim królują: od żurku, jajek, poprzez babki po słodkie mazurki.

Mijający tydzień w grupie Jeżyki był okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć przedszkolaki poznały zwyczaje i tradycje związane z świętami, obejrzały prezentację na tablicy multimedialnej o tym jak przygotować „święconkę”, co powinno się w niej znaleźć i jaka jest symbolika produktów.  Dzieci miały okazję wypowiedzieć się na temat tego, jak te  święta spędzają ze swoja rodziną. Była to również okazja do nauki nowych piosenek, które Jeżyki wyśpiewały i nagrały swoim Rodzicom jako forma świątecznych życzeń.
7 kwietnia 2022 r odbyły się zajęcia matematyczne pt. Wielkanocne przeliczanie” połączone z warsztatami tworzenia pisanek. Jeżyki doskonaliły swoje umiejętności matematyczne: manipulowania przedmiotami i ustalania wyniku dodawania, utrwalania liczebników głównych i porządkowych w zakresie 10. Następnie odbyła się zabawa ruchowa z elementem równowagi „Jajko na łyżce”. Przedszkolaki odpowiedziały też na kilka zagadek o zwyczajach świątecznych a następnie przystąpiły do poszukiwania kolorowych jajeczek, które wielkanocny zajączek schował na naszej sali. Na koniec wszyscy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonywania kolorowych pisanek z bibuły.

Z okazji Świąt pragniemy życzyć wszystkim Rodzicom naszych Jeżyków zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na Świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.

S. Wojnowska

JEŻYKI
ŚWIĄTECZKA PIOSENKA
ZABAWA ” JAJKO NA ŁYŻCE”
POSZUKIWANIE JAJEK