POLA NADZIEI 2022

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Św. Jan Paweł II

Rozwijanie od najmłodszych lat postaw prospołecznych dzieci oraz niesienie pomocy innym, którzy jej potrzebują może niewątpliwie zaowocować w dorosłym życiu człowieka. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego też w naszym przedszkolu każda akcja pomocowa, do której możemy się włączyć powoduje nasze zaangażowanie i chęć działania. Jest to oczywiście realizowane przy aktywnym udziale naszych przedszkolaków i dzięki aktywnej hojności Rodziców naszych wychowanków, za którą zawsze gorąco dziękujemy.
Mamy świadomość jak wielka jest Wasza ofiarność w obecnej, trudnej sytuacji naszych sąsiadów, ale jak co roku chcielibyśmy również zaprosić Was do włączenia się w jakże bliską nam, charytatywną akcję POLA NADZIEI. Zgromadzone środki zostaną przekazane na zakup materiałów higienicznych i opatrunkowych – niezbędnych podopiecznym LUBARTOWSKIEGO STOWARZYSZANIA HOSPICJUM ŚW. ANNY.

POLA NADZIEI to akcja, poprzez którą uwrażliwiamy dzieci na potrzeby osób ciężko chorych i cierpiących. W symbolicznym geście przedszkolaki z grupy Misie w ogrodzie przedszkolnym posadziły żonkile – symbolizujące nadzieję. To znak przypominający o ludziach chorych, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Ten kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się, do tej szlachetnej akcji poprzez wrzucenie datków do puszki znajdującej się w holu naszego przedszkola.

Dla przedszkolaków Pola Nadziei to radość pomagania, zapraszamy więc do obejrzenia filmu promującego tę szlachetną ideę w wykonaniu przedszkolaków z grupy Misie.

Ilona Kożuch

„Dobra piosenka” w wykonaniu przedszkolaków z grupy Misie (sł. i muz. Golec uOrkiestra)