WYSTAWA W MUZEUM ZIEMI LUBARTOWSKIEJ pt. „NAJMŁODSI LUBARTOWIANIE ŚWIĘTUJĄ IMIENINY MIASTA”

Dnia 17 stycznia 2022 roku w Muzeum Ziemi Lubartowskiej, miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac przedszkolaków uczęszczających do placówek przedszkolnych w naszym mieście pt. „Najmłodsi Lubartowianie Świętują Imieniny Miasta”. Tematem ekspozycji jest nasz Lubartów widziany „oczami dzieci”, jego historia, architektura, ciekawe miejsca. Uroczyste otwarcie uświetnił m.in. występ reprezentacji dzieci z grupy Jeżyki z naszego przedszkola, które to ubrane w stroje ludowe, odśpiewały pieśń miasta „O Ziemio Lubartowska”. Linia melodyczna utworu jest hejnałem miejskim Lubartowa odtwarzanym codziennie w południe w naszym mieście.

Wystawę Przedszkola Miejskiego Nr 4 otwiera galeria zdjęć naszego przedszkolnego zespołu ludowego „Lubartowskie Nutki”. Zespół działa w naszym przedszkolu w zmieniającym się składzie od 2004 roku. Celem działalności zespołu jest przekazywanie dzieciom autentycznego folkloru poprzez kultywowanie polskich tradycji, zwyczajów ludowych, naukę tańców i przyśpiewek.

W gablotach umieszczone zostały prace plastyczne naszych zdolnych przedszkolaków, ukazujące walory naszego miasta: piękną architekturę, zabytki, ciekawe i malownicze miejsca, herb miasta wyklejany przez dzieci. Można również poznać historię naszego przedszkola ukazaną na kartach kronik zgromadzonych w muzeum.

Wystawa ma duże walory poznawcze dla mieszkańców naszego miasta Lubartowa zarówno dzieci, dorosłych jak i młodzieży.

Zachęcamy i zapraszamy Rodziców dzieci z naszego przedszkola do odwiedzenia i zapoznania się z prezentacją w Muzeum Ziemi Lubartowskiej,  która ze względu na obostrzenia sanitarne dostępna będzie dla zwiedzających z naszego przedszkola dnia 20 stycznia w godzinach 15.00 – 17.00

ZAPRASZAMY

G. Szymona, S. Wojnowska

Pieśń „O Ziemio Lubartowska” w wykonaniu dzieci z grupy Jeżyki