WARSZTATY EDUKACYJNO-PLASTYCZNE

Dnia 13 stycznia 2022 r Jeżyki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie zamieniły się w projektantów, którzy podczas warsztatów plastyczno-edukacyjnych, przy wykorzystaniu swojej wyobraźni, palety barw i innych dostępnych akcesoriów malarskich oraz pod czujnym okiem prowadzącej zajęcia pani Małgorzaty Wronowskiej z pracowni plastycznej „Art Chata” w Lubartowie wykonały „eko torby”. Zajęcia miały na celu pobudzanie wyobraźni, inspirowanie do kreatywnego myślenia, wyrabianie zmysłu estetycznego oraz rozwijanie koncentracji uwagi oraz sprawności manualnej.

Podczas warsztatów przedszkolaki samodzielnie zaprojektowały i ozdobiły płócienne torby według własnych zdolności, przy użyciu specjalnych farb. Jeżyki pochłonięte były pracą i wykazały się dużą starannością. Aktywność plastyczna u większości przedszkolaków wywołała skupienie na zadaniu u innych radość i podekscytowanie, dla wszystkich była jednak świetną zabawą i lekcją „malarstwa”. Powstały niepowtarzalne, oryginalne i unikatowe torby wielokrotnego użytku a mali artyści byli bardzo dumni ze swoich dzieł.  Będą one prezentem dla najbliższych sercu Babć i Dziadków. Z takimi torbami codzienne zakupy to będzie sama przyjemność! Warsztaty miały zatem oprócz ekologicznego charakteru także wartość artystyczną i sentymentalną. Zajęcia były dla przedszkolaków nowym i ciekawym doświadczeniem przy którym każdy bawił się wspaniale.

Dziękujemy pani Małgorzacie Wronowskiej za tak profesjonalne zorganizowanie warsztatów, cenne wskazówki i przemiłą atmosferę.

S. Wojnowska

Oto kilka zdjęć z artystycznych zmagań Jeżyków:

Jeżyki malują…