SPOTKANIE Z LEŚNIKAMI

Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać jej przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły”
H. Zdzitowiecka

Dnia 12 stycznia dzieci z grupy Misie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Lubartów-Pana Michała Karpińskiego i Panią Magdalenę Barszczyk.
Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących dzikiego ptactwa oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Goście z pasją opowiadali dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej. Dzieci otrzymały instrukcję jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób im pomagać przetrwać zimę. Na zakończenie spotkania Pan leśniczy przekazał przedszkolakom instrukcję jak samemu można zrobić kule pełne ptasiego jedzenia. Po czym z wielkim zaangażowaniem Misiaczki przystąpiły do samodzielnego przygotowania  pokarmu dla ptaków, wykorzystując: smalec, ziarno, siatkę i szyszki. Po spotkaniu wysokokaloryczne „kule ” zostały wywieszone przez dzieci w przedszkolnym ogrodzie i od razu cieszyły się powodzeniem okolicznych ptaków.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Lubartów za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Grażyna Szymona