JEŻYKI UBIERAJĄ CHOINKĘ

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Jeżyki postanowiły wspólnie ubrać choinkę, aby wprowadzić świąteczny nastrój do naszej sali przedszkolnej.
Na początku  przedszkolaki poznały legendę o zwyczaju strojenia choinek. Następnie dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach bombek, gwiazdek, łańcuchów i kolorowych lampek. Nie mogło również zabraknąć na drzewku własnoręcznie wykonanych ozdób oraz cukierków i pierniczków. Choinka wygląda prześlicznie, a dzięki niej w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo!

Kolejnym etapem magicznej atmosfery w naszej grupie był czas składania sobie życzeń, śpiewania kolęd. Bardzo ważne jest by dzieci od najmłodszych lat były aktywnymi odbiorcami obrzędowości świąt, poznawały tradycje związane z tym okresem. Następnie Jeżyki przystąpiły do pracy plastycznej której tematem było wykonanie kartki świątecznej. Zwyczaj wysyłania sobie kartek to jeden z najsympatyczniejszych sposobów składania sobie życzeń. Warto o nim pamiętać.

Teraz już wiemy, że święta są tuż, tuż…

S. Wojnowska