ZAKODOWANE ANDRZEJKI U ZAJĄCZKÓW

Zajączki realizując kolejne zadanie „Zakodowane andrzejki” w ramach Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”, rozmawiały o zwyczajach i tradycjach andrzejkowych. Podczas pracy w zespołach i wykorzystaniu maty do kodowania tworzyli kody, które zaprowadziły ich do grafik łączących się z andrzejkowymi zwyczajami. Następnie odkodowywały ukryty przedmiot (klucz), zamalowując kod zero jedynkowy. Rozmawialiśmy o jego związku z andrzejkowymi wróżbami. Sprawdzaliśmy także, jaka zawodowa przyszłość czeka Zajączki, które podawały współrzędne wybranego pola z krążkiem i próbowały określić, jak dany obrazek może wiązać się z ich przyszłością. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Było dużo śmiechu, radości i fajnej zabawy.

Agnieszka Woźniak