GÓRNIK Z WIZYTĄ U KRÓLICZKÓW

Co roku 4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika. Z tej okazji  gościliśmy w naszej grupie górnika –  pana Tomasza – wujka Stasia.  Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w stroju galowym, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, mogły przymierzyć czapkę górnika, hełm, rękawice oraz wziąć w swoje ręce kilof  i węgiel.  Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. Obejrzały również film edukacyjny – „Dzień Górnika”. W trakcie wizyty zadawały wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał.

Na zakończenie Pan Tomasz obdarował wszystkie dzieci  cukierkami, dzieci zaś serdecznie podziękowały Panu górnikowi za miłe, pouczające spotkanie, wręczając „Podziękowanie” za ciężką pracę górnika.

M. Karczmarz