WARSZTATY ŚWIĄTECZNE JEŻYKÓW

Dnia 29 listopada przedszkolaki z grupy Jeżyki, by poczuć klimat zbliżających się świąt, wybrały się do sali zabaw  „Eu-Geniusz” na plastyczne warsztaty świąteczne, podczas których dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując się wyjątkową pomysłowością i kreatywnością. Celem spotkania było rozbudzenie twórczej aktywności i wrażliwości dzieci, rozwijanie zdolności plastycznych oraz odczuwanie radości z podejmowanej działalności twórczej.
Jeżyki z zapałem zabrały się za malowanie farbami wcześniej przygotowanej gipsowej formy choinki. Gdy drzewka przybrały kolor zielony, przedszkolaki przystąpiły do dekorowania ich kolorowymi cekinami. Na zakończenie choinki zostały obsypane kolorowymi brokatami, dzięki czemu nabrały świątecznego blasku.
Organizatorka warsztatów – pani Grażynka – zapewniła przedszkolakom potrzebne materiały, instrukcje wykonania oraz niosła pomoc podczas realizacji zadania, za co serdecznie dziękujemy.

W czasie warsztatów wszystkim towarzyszył dobry humor i radość z tworzenia „zielonego drzewka”. Spotkanie przeprowadzone zostało w świątecznym klimacie a efektem twórczej aktywności były pełne uroku, piękne i niepowtarzalne choinki

S. Wojnowska