DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U MISIÓW

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – pluszowy miś.
Przedszkolaki z grupy Misie w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały dzisiaj święto Pluszowego Misia, który uznaliśmy również naszym grupowym świętem.
Każde dziecko przyszło dzisiaj do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem – misiem. Przybyły misie małe i duże, białe, niebieskie i brązowe wprost bajecznie kolorowe, a każdy był niezwykły, piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, w której czekało wiele atrakcji. Poznały historię święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy „misiowych” piosenkach, uczestniczyły w „misiowych” zabawach ruchowych, tanecznych i plastycznych oraz rozwiązywały matematyczne zadania. W tym magicznym dniu nie zabrakło również słodkiej niespodzianki w postaci biszkoptowego misia Lubisia.
Atrakcją okazała się również misiowa fotobudka, w której dzieci pozowały do zdjęć.
Dzisiejszy dzień upłynął nam w radosnej atmosferze i pozostanie na długo w naszej pamięci.

Grażyna Szymona, Ilona Kożuch