DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA co roku obchodzony jest 25 listopada. Datę „urodzin” najlepszego przyjaciela dzieci ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Jednak cała „misiowa historia” miała miejsce dużo wcześniej. W 1902 r. Teodor Roosvelt – prezydent Stanów Zjednoczonych – wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano w waszyngtońskiej prasie. Pewien czytelnik gazety – producent zabawek- zainspirowany wydarzeniem, stworzył nową zabawkę dla dzieci – pluszowego misia – i nazwał go Teddy Bear. Dziś, mimo upływającego czasu oraz sklepów pełnych nowoczesnych zabawek, pluszowy Miś jest ponadczasowy.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH GRUP ŚWIĘTUJĄCYCH TEN WAŻNY DZIEŃ

S. Wojnowska

GRUPA SÓWKI

W TYM TYGODNIU DZIECI Z GRUPY SÓWKI UCZESTNICZYŁY W OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA. KAŻDE DZIECKO PRZYNIOSŁO SWOJEGO PLUSZOWEGO PRZYJACIELA WYJĄTKOWEGO I UROCZEGO. UROCZYSTY DZIEŃ ROZPOCZĄŁ SIĘ OD PRZEDSTAWIENIA SWOICH PLUSZAKÓ. KOLEJNĄ ATRAKCJĄ BYŁO OBEJRZENIE FILMU EDUKACYJNEGO „HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA”. BYŁY WSPÓLNE TAŃCE, ZABAWY. SÓWKI SAMODZIELNIE WYKLEJAŁY I KOLOROWAŁY SYLWETY MISIÓW. UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZYŁA SIĘ WRĘCZENIEM DYPLOMÓW „PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA”

Nina Agnieszka Janeczek

GRUPA PSZCZÓŁKI

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE PSZCZÓŁKI Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzisiaj i dzieci z grupy „Pszczółki” uczciły ten dzień. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka – honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Dzieci w tym dniu miały wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, quizy, misiowe tańce. Pszczółki m. in. kodowały z misiem na dywanie, rozwiązywały zagadki. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną, przedstawiającą oczywiście misia. Obejrzeliśmy projekcję popularnej kiedyś bajki „Miś Uszatek”. Na koniec misiowych zabaw, dzieci otrzymały medale „ Przyjaciela pluszowego misia”. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez naszego kolegę Jasia, pysznymi ciasteczkami w kształcie misia. Dzień upłynął w miłej atmosferze i był pełen wrażeń.

S. Wolińska, E. Zmysłowska

GRUPA ŻABKI

W dniu 25.11 przedszkolaki z grupy Żabki obchodziły dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyszŁy do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Nie obyło się bez wspólnych tańców, zabaw i piosenek na cześć pluszowych przyjaciół. Zabawy zaczęły się od przywitania dzieci i misia. Każde dziecko opowiedziało kilka ciekawostek o swoim misiu. Następnie dzieci z misiami bawiły się przy misiowych przebojach. Dzieci wymieniały jakie zwyczaje mają misie, odgadywały zagadki związane z misiami, brały udział w porannej gimnastyce, układały misiowe puzzle, robiły misiowi masażyk. Odbyła się również degustacja miodku i zdjęcia. Na koniec Żabki wykonały pracę plastyczną” Mój przyjaciel miś”. Dzień był pełen wrażeń.

P. Podleśna

GRUPA JEŻYKI

O tym święcie, nie zapomniały przedszkolaki z grupy Jeżyki dlatego też dnia 25 listopada przyszły do przedszkola ze swoim małym lub dużym „pluszowym przyjacielem”. Czekało na nich wiele atrakcji: zabawy z muzyką, ćwiczenia gimnastyczne z Misiem, „misiowe memory”,  puzzle, kodowanie z pluszakiem. Za pomocą internetowego łącza Jeżyki połączyły się z mamą naszego grupowego kolegi Tymka, która jest pracownikiem Biblioteki Miejskiej. Pani Joanna zapoznała dzieci z opowiadaniem „Zielony Miś” z serii „Mądre Bajki” autorstwa Agnieszki Antosiewicz. Przedszkolaki poznały historią małego Krzysia, który trafia do szpitala. Poznaje tam kolegę Kubusia, który również jest chory, ale niestety nikt go nie odwiedza. Kubuś nie ma rodziny, wychowuje się w domu dziecka. Jest w szpitalu sam, nie ma żadnych zabawek. Dlatego też Krzyś wpada na pomysł, że odda koledze swojego ulubionego, pluszowego misia, by „nowo poznany przyjaciel” nie czuł się samotny. Ta niezwykła historia uczy wrażliwości na drugiego człowieka, wczuwania się w sytuację innej osoby, dzielenia się tym co posiadamy bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. Warto uczyć dzieci wrażliwości każdego dnia i przy każdej okazji!
Na zakończenie dnia pełnego wrażeń wszystkie Jeżyki wraz ze swoimi Misiami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w „misiowej fotobudce”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie Święto Misia zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. 

JEŻYKI

GRUPA KOTKI

GRUPA BIEDRONKI

Miś mi bajki opowiada
W nim mam zawsze przyjaciela
Z misiem nie ma trudnej sprawy
On mnie w smutku rozwesela”

                 /A. Dziechczarczyk/
25 listopada dzieci z grupy Biedronki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki, aby przedstawić je kolegom i koleżankom z grupy. Miały też okazję opowiedzieć o wspólnych zabawach z misiami. Każdy przedszkolak otrzymał „misiową” opaskę na głowę. Dzieci poznały historię pluszowego misia i oglądały zdjęcia różnych misiów-bohaterów bajek. Bardzo aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach związanych z kodowaniem, wycinały i układały sylwety misiów z puzzli. Na pamiątkę wspólnego świętowania dzieci otrzymały medale „Przyjaciel Misia” i zrobiły zdjęcia ze swoimi ulubieńcami. 
Ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci, ponieważ był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

E. Bystrzycka

GRUPA KRÓLICZKI

W dniu 25.11.2021r.  Króliczki   uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie, itd.. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały film edukacyjny „Karolek i Dzień Pluszowego Misia”;  bawiły się m. in. przy piosenkach: „Pluszowy Miś”,  „Misie dwa”,  „Jadą, jadą misie”; brały udział w różnych zabawach ruchowych, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszej grupie  był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać je swoim koleżankom i kolegom z grupy. Mamy nadzieję, że dzisiejsze święto  pozostanie w pamięci przedszkolaków przez długi czas.

Marzena Karczmarz

KRÓLICZKI

GRUPA TYGRYSKI

GRUPA WRÓBELKI

GRUPA MOTYLKI

GRUPA ZAJĄCZKI

Miś – ulubiona zabawka dzieci ma swoje święto 25 listopada. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Dzieci z grupy Zajączki poznały historię, jaka towarzyszyła powstaniu pluszowego misia. Oglądały zdjęcia misiów z dawnych lat. Porównywały je z obecnym wyglądem tych przytulanek. Pracowały w grupach układając puzzle z misiami. Nazywały i mówiły z jakich bajek pochodzą. Wykonały również pracę plastyczną – wyklejając kolorowymi kulkami z papieru sylwetę misia. W czasie rozmowy, zabaw ruchowych, działań twórczych widać było dużo pozytywnych emocji, ożywienia na twarzach dzieci.

Małgorzata Krupa