IMIENINY NASZEGO MIASTA LUBARTOWA

Imieniny naszego miasta to działanie realizowane w Lubartowie od 2015r. m. in. w środowisku oświatowym.
Tradycyjnie, jak co roku, nasze przedszkole włączyło się w jego obchody. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w wielu interesujących przedsięwzięciach związanych z historią naszego miasta.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

KAPSUŁA CZASUlist do następnych pokoleń

Przedszkolaki z grup Misie i Jeżyki włączyły się w organizację Imienin Naszego Miasta i dnia 18 listopada 2021 r wykonały „Kapsułę Czasu”. Kapsuła czasu to zebranie wszystkich cennych rzeczy, chwil, przemyśleń którymi chcemy podzielić się z przyszłym pokoleniem. Znalazł się w niej list do przyszłych odkrywców jak również grupowe zdjęcie, rysunki przedstawiające nasze miasto oczami dzieci. Wspólną Kapsułę czasu zakopaliśmy w ogrodzie przedszkolny obok wcześniej zasadzonego drzewka. Jest to też kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. ,, Piękna Nasza Polska Cała”. Mamy nadzieję, że spodoba się ona osobom, które za kilkanaście lat znajdą i odkopią naszą kapsułę. Misie i Jeżyki chciały tym działaniem pozostawić „coś” po sobie dla przyszłych pokoleń przedszkolaków. Słowem i obrazem pragnęły  przekazać, czego życzą miastu w tym szczególnym czasie jakim są Imieniny Naszego Miasta.

G. Szymona, S. Wojnowska

MISIE

W dniu 18.11.2021r grupa Misie uczciła „Imieniny Lubartowa”. Dzieci przygotowały szereg niespodzianek. Wykonały pracę plastyczną flagę Lubartowa – wydzierankę, śpiewały pieśń „O Ziemio Lubartowska” oraz utworzyły z dwóch kolorów kartek flagę naszego miasta.

Gabriela Szewczyk

JEŻYKI

Jeżyki ubrane w barwy czerwono-niebieskie, chcąc uczcić Imieniny Miasta Lubartowa, dnia 18 listopada uroczyście odśpiewały hejnał Lubartowa tworząc jednocześnie flagę a następnie wykonały najdłuższą laurkę dla ukochanego miasta.

S. Wojnowska

HYMN LUBARTOWA W GRUPIE JEŻYKI
LAURKA W GRUPIE JEŻYKI

GRUPA WRÓBELKI

W grupie Wróbelki przygotowania do obchodów IMIENIN MIASTA rozpoczęły się od zapoznania najważniejszych zabytków, flagi oraz hejnału. Następnie dzieci kolorowały nasz herb. Wszystkie działania miały na celu zapoznanie z naszą małą Ojczyzną Lubartowem.

M. Misiak, M. Korzan

GRUPA WRÓBELKI

GRUPA SÓWKI

PRZYGOTOWANIA U SÓWEK ROZPOCZĘŁY SIĘ OD WYKLEJANIA FLAGI NASZEGO MIASTA. PRACA ZBIOROWA WYMAGAŁA OD NAJMŁODSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW DUŻO PRACY I CIERPLIWOŚCI. UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZYŁ UDZIAŁ SÓWEK WE WSPÓLNYM ŚPIEWANIU HEJNAŁU NASZEGO MIASTA

N. Janeczek

GRUPA SÓWKI

GRUPA KRÓLICZKI

W dniach 15-17 listopada przedszkolaki  bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania do Imienin Miasta Lubartowa. Zapoznały się z historią  i kulturą Lubartowa oraz poznały ważniejsze budynki znajdujące się w naszym mieście. Na zakończenie tej ważnej lekcji historii, dzieci wykonały flagę Lubartowa a także wspólnie wykleiły  Herb Lubartowa. Króliczki chcąc uczcić Urodziny Miasta Lubartowa, w dniu 18 listopada uroczyście odśpiewały hejnał Lubartowa i wykonały układ taneczny z balonami w kolorach flagi Lubartowa do utworu – Lubartowska Ty Ziemico.

Marzena Karczmarz , Elżbieta Bystrzycka

GRUPA KRÓLIKI
GRUPA KRÓLIKI

GRUPA PSZCZÓŁKI

Z okazji imienin miasta, dzieci z grupy „Pszczółki” ubrane w kolory flagi Lubartowa odśpiewały hejnał „O ziemio Lubartowska”. Dzieci złożyły również życzenia i stworzyły „żywą flagę”.

S. Wolińska

GRUPA ŻABKI

W dniu 18.11.2021 dzieci z grupy Żabki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie świętowały imieniny Miasta Lubartowa. Z tej okazji wszystkie Żabki ubrały się w barwach naszego miasta czerwono-niebiesko. Odśpiewały hejnał „O Ziemio Lubartowska”. Jako solistka wystąpiła Antonina Deszczyk, która zaśpiewała zwrotki, a dzieci refren. Przedszkolaki pomalowały pastelami herb miasta Lubartowa, a także utworzyły flagę z kartek w barwach miasta.

P. Podleśna

GRUPA ŻABKI

GRUPA ZAJĄCZKI

Grupa Zajączki z okazji Imienin Miasta Lubartów uroczyście odśpiewała pieśń ” O Ziemio Lubartowska ” . Dodatkowo dzieci przygotowały obrazek przedstawiający Urząd Miasta Lubartów . Prezent odebrała Pani Dyrektor Iwona Kożuchowska, aby przekazać go Panu Burmistrzowi. Na koniec Zajączki złożyły życzenia w formie wierszyka.

GRUPA ZAJĄCZKI
GRUPA ZAJĄCZKI

GRUPA BIEDRONKI

GRUPA BIEDRONKI

GRUPA KOTKI

Z okazji imienin miasta dzieci z grupy Kotki wspólnie odśpiewały hejnał Lubartowa , pomalowały flagę i godło miasta. W tym dniu dominowały kolory czerwony i niebieski – kolory naszego miasta

GRUPA MOTYLKI

BIEDRONKI

GRUPA TYGRYSKI