HEBR NASZEGO MIASTA LUBARTOWA

Jak wygląda herb Lubartowa?  Jeżyki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie wiedzą to doskonale.

W dniach 12-17 listopada przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania do Imienin Miasta Lubartowa i wspólnymi siłami wykleiły dużej wielkości HERB LUBARTOWA. Jest to też kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.  Praca wymagała od dzieci dużej cierpliwości, ale była też okazją do rozwijania sprawności manualnej, zręczności oraz dokładności.

Celem powyższego działania było poznanie kultury, historii własnego regionu. To właśnie w przedszkolu, kiedy dziecko otwarte jest na nowe doświadczenia, rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości oraz przynależności do konkretnego miejsca. Jeżyki stopniowo poznają obyczaje i tradycje najpierw własnej rodziny, następnie regionu, kończąc na wiedzy historycznej o Polsce co w efekcie rozwija tożsamość lokalną i narodową.

Dziękujemy Pani Agnieszce -mamie Igora – za możliwość druku dużego formatu herbu.

S. Wojnowska, G. Szewczyk