WARSZTATY Z LEŚNIKIEM U MOTYLKÓW

10 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubartowie w grupie „MOTYLKI „odbyły się warsztaty z panem leśnikiem. Miały one na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących ptactwa oraz sposobów dokarmiania zwierząt zimą. Dzieci dowiedziały się, że dokarmianie ptaków należy rozpocząć dopiero gdy spadnie śnieg. Wcześniej ptaki same poradzą sobie z szukaniem pożywienia. Aby pomóc ptakom można zawiesić karmik lub powiesić kule z ziarnami. Dzieci otrzymały instrukcję, jak należy dbać o ptaki, po czym przystąpiły do samodzielnego przygotowania pokarmu dla ptaków, wykorzystując: smalec, ziarno, siatkę, szyszki oraz sznurek. Wykonane smakołyki dzieci mogły zabrać do domu aby wywiesić je na gałęziach drzew.

B. Romanek