,,ZDROWO JEMY”- DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

W dniu 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Ma on na celu promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci i dorosłych , wyrabianie nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety. Dzieci z gr. ZAJĄCZKI naszego przedszkola włączyły się w obchody tego dnia przygotowując zdrowe drugie śniadanie. W pierwszej części dnia rozmawialiśmy na podstawie obrazu graficznego Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej o tym, co jest wartościowe dla naszego zdrowia. Dzieci zauważyły, że najważniejsza w zdrowym stylu życia, obok aktywności fizycznej jest odpowiednia ilość snu w celu regeneracji naszego organizmu. Przedszkolaki mówiły o potrzebie spożywania owoców i warzyw, pieczywa z mąki razowej wypiekanego z ziarnami zbóż, jedzeniu nabiału i ryb.

Po zajęciach dydaktycznych rozpoczeliśmy przygotowania do drugiego śniadania. Dzieci dokładnie umyły ręce i przy stolikach rozpoczęły tworzenie zdrowych kanapek ze zgromadzonych produktów. Samodzielnie smarowały masłem kromki chleba, układały wybrane warzywa, twarożek, jajka. Przyozdabiały oliwkami.
Zdrowe odżywianie jest również jednym z tematów realizowanego w naszej grupie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Z ekologią na Ty” – ZDROWO JEMY – DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA.
Zdrowe nawyki żywieniowe, aktywność ruchowa w sali i na świeżym powietrzu, odpowiednia ilość snu i dzieci z grupy Zajączki są gotowe na codzienną pracę i zabawę w przedszkolu i w domu.

,,W zdrowym ciele zdrowy duch”

Panie pracujące w grupie Zajączki