ZAJĘCIA Z LEŚNIKIEM W GRUPIE KRÓLICZKI I BIEDRONKI

4 listopada  2021 roku w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubartowie w grupie „Króliczków” i „Biedronek” odbyło się spotkanie z panem  leśnikiem. Miało ono na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących dzikiego ptactwa oraz sposobów dokarmiania zwierząt  zimą.
Pani leśnik z pasją opowiedział dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej. Dzieci otrzymały instrukcję, jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób pomóc im przetrwać zbliżającą się zimę, po czym z wielkim zaangażowaniem  przystąpiły do  samodzielnego przygotowania  pokarmu dla ptaków, wykorzystując: smalec, ziarno, siatkę, kubeczki plastikowe, szyszki oraz sznurek.  Wykonane smakołyki dzieci mogły zabrać  do domu  aby  wywiesić je na gałęziach drzew. Mamy nadzieję, że  okoliczne ptaki chętnie zagoszczą na tych drzewach, korzystając z zaproponowanych przez dzieci smakołyków.

Spotkanie z leśnikiem było dla wszystkich świetną lekcją przyrody. Była  to  doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Marzena  Karczmarz, Karolina Krasa – Chudek

GRUPA KRÓLICZKI

GRUPA BIEDRONKI