WRÓBELKI KODUJĄ RAZEM Z MAŁYM MISIEM

W ramach realizacji projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury dzieci z grupy Wróbelki realizowały II moduł pod nazwą KODUJEMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM. Zadania do wykonania oparte były na propozycjach przeprowadzenia „Misiowego turnieju łamigłówek logicznych”. Treść misiowych łamigłówek to autorskie zagadki Misiowej Mamy, ćwiczące umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu. Jednym z zadań była REJESTRACJA WYDARZENIA: „KODUJEMY Z MAŁYM MISIEM” NA STRONIE CODE WEEK Code  Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z  programo – waniem. Dzięki temu nasza inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce, a my mamy certyfikat uczestnictwa.

Innymi zadaniami jakie wykonywaliśmy były:
Jak dojść do Misia naszego Słodziaka?– dzieci pokonywały labirynt wyklejony na dywanie za pomocą taśmy malarskiej.
Droga małego Misia do Tosi – zabawa z kartą pracy, za pomocą strzałek dzieci układały własną drogę
Wróbelki układały sudoku obrazkowe –  pamiętały aby przyjaciół w pionie i w poziomie ułożyć tylko raz.
Zabawy kolorowymi patyczkami

W dniach 11- 24 października dzieci dowiedziały się  czym jest kodowanie ? Miś Słodziak  wyjaśnił, że kodowanie to przetwarzanie informacji na kod (szyfrowanie) lub oznaczanie czegoś umownymi znakami. Kodowania przedszkolaki mogą uczyć się z wykorzystaniem gier, zabaw, planszówek lub platform edukacyjnych w internecie. Wróbelki świetnie się bawiły, a przy tym były skupione i zainteresowane.

M. Misiak