PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY MISIE W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Dzień Kundelka to nieformalne, ale ważne święto. 25 października obchodzą je wszystkie kundelki. Data ta nie jest przypadkowa – zbiega się z dniem ustawy o ochronie zwierząt, który jest obchodzony corocznie w dzień, po dacie wejścia w życia ustawy.
Święto to powstało, aby podziękować kundelkom za ich wierność i oddanie, ale również, aby zwrócić uwagę na tę grupę psów.

Dla przedszkolaków z grupy Misie święto to było doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie zasady dotyczące odpowiedniej opieki nad psami oraz wesprzeć kundelki czekające na nowych właścicieli w schroniska w Nowodworze.
Już od tygodnia osoby, którym nie jest obojętny los psiaków mogły gromadzić żywność i środki higieniczne w holu przedszkola podczas akcji, którą zorganizowały Misie.
Dzisiaj uczestniczyliśmy w wycieczce do schroniska gdzie mieliśmy okazję zobaczyć psiaki i przekazać im licznie zgromadzona dary.
W imieniu wszystkich kundelków ze schroniska w Nowodworze serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ AKCJĘ i za tak licznie zebraną żywność i środki higieniczne.

Chętne osoby, które mają wolne weekendy i pragną swój czas przeznaczyć na spacer z psem są mile widziane w sobotnie i niedzielne przedpołudnia w schronisku w Nowodworze.

Ilona Kożuch