MOTYLKI DLA SENIORÓW

21 października dzieci z grupy Motylki miały okazję zaprezentować się przed grupą seniorów z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Motylki zaprezentowały trzy tańce, taniec Cieszyński, Krakowiaka i taniec z chustami. Choreografie do tańców ludowych przygotowała pani Monika Pacek z Zespołu Pieśni i Tańca Lublin z którą od lat nasza placówka współpracuje. Czterolatki zaprezentowały się pięknie. Motylki czuły się bardzo swobodnie na scenie i dały z siebie wszystko. A w nagrodę od seniorów otrzymały łakocie.

Taniec ma na celu kształtowanie ciała, nadawanie jego ruchom płynności, zręczności, wdzięku i piękna. Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Ponadto taniec rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Dzieci bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje należy rozwijać już od pierwszych lat życia. Taniec jest naturalnym zjawiskiem podnoszącym poziom endorfin czyli „związków przyjemności” we krwi, a przyjemność czerpana z ruchu w takt muzyki zwiększa naturalną radość dziecka.

B. Romanek, M. Korzan

MOTYLKI