PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM KINA LEWART

Dnia 20 października przedszkolaki z grup Pszczółek, Jeży oraz Biedronek odwiedziły Muzeum Kina Lewart, które powstało z inicjatywy Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Celem wycieczki było poznanie historii naszego kina oraz sprzętu, za pomocą którego kiedyś wyświetlano w kinie filmy. Przedszkolaki w wielkim zaciekawieniem słuchały naszego przewodnika pana Dariusza Nowackiego, który w przystępny sposób opowiadał historię kina analogowego. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził 60-letni projektor AP-5 wyprodukowany w latach 50-tych XX wiek, taśmy z metryką filmu, projektory przenośne. „Młodzi odbiorcy” z dużą dociekliwością zadawali różne pytania oglądając stare, archiwalne fotografie. Zwiedzanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych przeżyć.

S. Wojnowska