PROGRAM „NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ” W GRUPIE – JEŻYKI, PSZCZÓŁKI, BIEDRONKI, KRÓLICZKI, MOTYLKI, KOTKI

W roku szkolnym 2021/2022 w naszym przedszkolu realizowany jest program filmowy pt. „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. W ramach programu, przedszkolaki w cyklu comiesięcznym, będą miały okazję uczestniczyć w seansach filmowych w kinie „Lewart”. Projekcje kinowe oparte będą na wyjątkowych filmach dopełnione o karty pracy, scenariusze zajęć. Program filmowy został tak dobrany by być wsparciem dla nauczyciela w realizacji podstawy programowej a jednocześnie jest zgodny z kierunkami polityki oświatowej w roku szkolnym 2021/2022.

O to harmonogram projekcji kinowych:

PAŹDZIERNIK – „Basia -2” serial
LISTOPAD – „Pettson i Findus – najlepsza gwiazda”
GRUDZIEŃ – „Magiczne święta Kacpra i Emmy”
STYCZEŃ – „Wielka wyprawa Molly”
LUTY – „Wiking Tappi”
MARZEC- „Ella Bella Bingo”
KWIECIEŃ- „Kacper i Emma na Safari”

S. Wojnowska

I PROJEKCJA – „Basia 2” – odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze”, „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.

Zestaw filmów „Basia 2” jest adaptacją czterech książek bardzo lubianej przez dzieci serii, stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Bliskie dzieciom tematy poruszane w filmach sprawiają, że z główną bohaterką może utożsamić się każdy przedszkolak. Basia to sympatyczna, pięcioletnia dziewczynka kojarzona z poczuciem humoru, charakterkiem, żelkami, które uwielbia i bluzkami w paski. Rezolutna, ciekawa świata z mnóstwem pomysłów na minutę. Nic więc dziwnego, że wzbudza sympatię najmłodszych. Codzienność Basi przedstawiona w filmie, jest świetnym punktem wyjścia do poruszenia tak ważnych tematów jak: hobby, współpraca, wartość pieniądza, czy odbiór informacji i reklam kierowanych do dzieci.

II PROJEKCJA – „Pettson i Findus – najlepsza gwiazda”

Film „Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka” ekranizacja która zajęła drugie miejsce w głosowaniu publiczności podczas festiwalu Kino Dzieci, opowiada historię starszego pana imieniem Pettson oraz mówiącego ludzkim głosem kota Findusa. Niezwykła para rozpoczyna przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niestety, plany związane z Gwiazdką psuje wypadek Pettsona. Staruszek ma życzliwych sąsiadów, jednak z jakiejś przyczyny nie chce korzystać z ich wsparcia. Film o przyjaźni, która swe prawdziwe oblicze ujawnia w trudnych sytuacjach i o kłopocie, z jakim często przychodzi nam przyznanie się do słabości. Bożonarodzeniowa przygoda która niesie ważne przesłanie. Trzeba umieć pozwolić sobie pomóc, to nie jest wyraz braku samodzielności ani żadna ujma – wręcz przeciwnie, robienie czegoś wspólnie zacieśnia więzi.