KĄCIK KSIĄŻKI PATRIOTYCZNEJ U JEŻYKÓW

Przedszkolaki z grupy Jeżyki wraz z wychowawcami zorganizowali w swojej sali KĄCIK KSIĄŻKI PATRIOTYCZNEJ. To kolejne zadanie realizowanego projektu pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Głównym założeniem kącika jest rozbudzanie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy, wartości i przeżyć, kształtowanie nawyku i potrzeby lektury od najmłodszych już lat. Literatura patriotyczna, jaka znalazła się na naszych półkach, ma za zadanie rozbudzać poczucie przynależności narodowej. W szerzeniu idei czytelnictwa wspierają nas rodzice dzieci, którzy wypożyczyli nam z swoich domowych bibliotek różne, wartościowe pozycje książkowe dla naszych Jeżyków. Szczególne podziękowania należą się Bibliotece Miejskiej w Lubartowie, która za pośrednictwem mamy Tymka – Pani Joanny Onak Steć – wzbogaciła nasz kącik o ciekawą literaturę patriotyczną w postaci komiksów, opowiadań, wierszy, zagadek.

Kącik od pierwszych chwil, cieszył się dużym zainteresowaniem przedszkolaków. Przez najbliższe dni, będziemy wspólnie zagłębiać się w literaturę czytając, oglądając nasze zbiory.

S. Wojnowska