JEŻYKI PIEKĄ CHLEB

„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darówNieba….
Tęskno mi, Panie…”

Cyprian Kamil Norwid

Czy Jeżyki potrafią upiec chleb? Po wycieczce do piekarni, która odbyła się w minionym tygodniu, dziś tj. 18 października przedszkolaki przystąpiły do działania praktycznego. Tym samym zakończyły kolejne zadanie poświęcone tradycji pieczenia chleba Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.
Celem działania było uświadomienie dzieciom, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i piekarza, przypomnienie wartości chleba dla nas Polaków jako znaku gościnności i życzliwości.
Mali kucharze ochoczo przystąpili do działania. Starannie odmierzyli: mąkę, cukier, sól, rozpuścili drożdże i połączyli wszystkie składniki. Przełożyli ciasto do wcześniej nasmarowanej blaszki Po krótkiej chwili poczuliśmy wszyscy zapach, który unosił się po całym przedszkolu. Chlebek wszystkim smakował wybornie.

S. Wojnowska