MISIE I ZAJĄCZKI W TEATRZE MUZYCZNYM W LUBLINIE

Odkąd sięgamy pamięcią tradycją naszego przedszkola było rozwijanie wśród naszych przedszkolaków zamiłowania do teatru. Przybliżaliśmy im tę formę artyzmu w różnej postaci m.in. organizując teatrzyki dla dzieci i wspólnie z nimi; uczestnicząc w przedstawieniach organizowanych przez aktorów w naszym przedszkolu; biorąc udział w widowiskach organizowanych w naszym mieście przez przyjezdne teatrzyki oraz przygotowując „małych aktorów” do bajkowych inscenizacji dla rodziców.
Niezwykły świat bajki i baśni odnajdowaliśmy zawsze w magicznym świecie Teatru Muzycznego w Lublinie. Ostatnie dwa lata niestety zmusiły nas do zaniechania tej formy sztuki, ale dzisiaj (13.10.2021r.) wybraliśmy się na wycieczkę do Lublina i mieliśmy przyjemność obejrzeć bajkę pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi” w wykonaniu wspaniałych aktorów Teatru Muzycznego. Dzieci z zapartym tchem obserwowały przygody krasnoludków oraz Marysi, jej gąsek i lisa. Podczas przerwy dało się słyszeć dziecięce wyczekiwanie na królową Tatrę i kiedy pojawiły się pierwsze dziecięce wątpliwości czy w ogóle ona wystąpi… kurtyna odsłoniła się po raz trzeci, a dziecięcym oczom ukazała się ona – piękna i wysoka, jak na królową przystało – królowa Tatra. Zachwytom nie było końca…
Dziecięce rozmowy wskazywały, że były one oczarowane również śpiewem świerszcza Sarabandy oraz rozbawione występem śmiesznej żaby, która śpiewała chociaż śpiewać nie potrafiła.
Po spektaklu, aktorzy Teatru Muzycznego sprawili nam piękną niespodziankę pozując z nami do wspólnego zdjęcia. Dziękujemy.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ilona Kożuch, Małgorzata Krupa