KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE

We wrześniu przeprowadzone zostało w naszym przedszkolu przesiewowe badanie mowy przedszkolaków. Informacja dotycząca dzieci zakwalifikowanych na indywidualne zajęcia logopedyczne dostępna jest u wychowawców poszczególnych grup lub u logopedy.

Rodziców dzieci zakwalifikowanych na zajęcia logopedyczne zapraszam na konsultacje, które odbędą się  4 października 2021r. w godzinach: 14.00- 16.30 w gabinecie terapeutycznym w budynku B przy ul. Mickiewicza (wejście boczne, z lewej strony budynku).     

W czasie spotkania omówione zostaną zaobserwowane trudności dziecka oraz program terapii.

Współpraca Rodziców z logopedą jest zasadniczym elementem skuteczności terapii logopedycznej. Gorąco zachęcam Państwa do integracji naszych działań, systematycznego i aktywnego utrwalania z dzieckiem w domu nabytych podczas zajęć umiejętności, kształtowania prawidłowych nawyków oraz stosowania się do zaleceń i wskazówek. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. Wszystkie nasze wspólne działania wpłyną pozytywnie na efektywność terapii, wysiłki i sukces dziecka, a co za tym idzie jego lepsze samopoczucie i samoocenę.

Proszę o założenie dzieciom w domu segregatorów (lub teczek) logopedycznych, w których będą gromadziły karty pracy, kolorowanki, obrazki, instrukcje wykorzystywane na zajęciach oraz propozycje zabaw i ćwiczeń do pracy w domu. Treści zawarte w segregatorze będą zawierały wskazówki co i jak ćwiczyć oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Materiał gromadzony w segregatorze (lub teczce) powinien być po każdych zajęciach utrwalany z dzieckiem w domu (najlepiej codziennie, przez przynajmniej 5-10 minut). Segregatory przynosimy na każde zajęcia. Będą one także formą naszego stałego kontaktu, dlatego zachęcam Państwa do dzielenia się w nich spostrzeżeniami, pytaniami czy uwagami.

Zachęcam także do zaglądania na naszą przedszkolną  stronę internetową (zakładka Specjaliści). Znajdują się tam artykuły i propozycje działań, które mogą Państwo wykorzystać podczas wspólnej zabawy z dziećmi w domu.

                                                                                                Magdalena Cieślik – logopeda