INNOWACJA „CZYTAM Z EMOCJĄ” – ZAJĄCZKI REALIZUJĄ I MODUŁ

„ Kopciuszek, czyli jak to z kreatywnością w bajkach bywa „ – to tytuł I Modułu Innowacji Pedagogicznej Czytam z Emocją realizowanej w grupie Zajączki.
W ubiegłym tygodniu postać Kopciuszka wprowadziła dzieci w świat literatury, a jednocześnie świat marzeń , kreatywnych pomysłów i działań.
Dzieci poznały losy „ Kopciuszka” poprzez teatrzyk kamishibai, a później mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą wysłuchanego utworu w „kasztanowym quizie„. Oczywiście odpowiedzi na pytania były tak różne jak bogata jest dziecięca wyobraźnia.
Następnie Zajączki wykorzystały instrumenty muzyczne i zwiewne chustki tworząc własną interpretację piosenki pt. „ Marzenie” , którą nazwaliśmy „ Orkiestrą Marzeń” .

Nie zabrakło twórczych działań plastycznych. Tak oto w holu naszego przedszkola zagościł „Kreatywny strój Kopciuszka uszyty z marzeń „ czyli przyozdobiona darami jesieni postać naszej bohaterki. Na zakończenie Modułu każdy stworzył samodzielnie Paszport Czytelnika i otrzymał stempelek jako nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach.
W ten sposób rozpoczęła się przygoda Zajączków z książką, a dzięki Kopciuszkowi mogły one rozwijać umiejętność uważnego słuchania, wzbogacić swoją wiedze i słownictwo oraz dowiedziały się jak ważne jest być tolerancyjnym i życzliwym dla drugiej osoby.

Emilia Truszkowska