DZIEŃ CHŁOPAKA W KINIE „LEWART”

Z okazji DNIA CHŁOPAKA przedszkolaki z starszych grup przedszkolnych dnia 29 i 30 września 2021 r. wybrały się do kina „Lewart” w celu obejrzenia bajki pt. „Ella Bella Bingo” oraz „Elfinki”.

Elfinki to małe istotki w charakterystycznych czerwonych czapeczkach, które od ponad 200 lat żyją pod ziemią doskonaląc swoje umiejętności. Mała Effi – bohaterka bajki której nie zawsze wszystko wychodzi – zmotywowana, aby w końcu odnaleźć się w jakiejś dziedzinie, ucieka na powierzchnię ziemi wraz z przyjacielem Buckiem oraz Kippem. Losy małych przyjaciół krzyżują się z cukiernikiem Theo, któremu Elfii postanawia pomóc. Efinki z małą Elfii na czele przypomniały przedszkolakom jak ważne jest bezinteresowne pomaganie drugiej osobie, przełamywanie własnych słabości i dążenie do celu mimo trudności.

Bajka pt. ,,Ella Bella Bingo” to animacja familijna. Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Są postaciami bardzo barwnymi z mnóstwem pomysłów na zabawy. Gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Prawdziwa przyjaźń, mimo licznych okoliczności -przetrwa. Bajka opowiada o różnych pasjach i zdolnościach dzieci i dorosłych i o ich realizacji.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały film, a w przedszkolu chętnie wypowiadały się na jego temat.

Wyjście okazało się miłą niespodzianką, pozwoliło grupom miło spędzić czas ze sobą. Był to dzień pełen wrażeń a wykonane zdjęcia będą wspomnieniem tych chwil.

M. Krupa, S. Wojnowska