DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE JEŻYKI W „STARYM KINIE”

Dnia 30 września 2021 r. przedszkolaki z grupy Jeżyki zrealizowały kolejne już zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała” – pt. „W STARYM KINIE”.

Jednocześnie był to dzień, w którym świętowaliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom upominki przygotowane przez Rodziców oraz odśpiewały „Sto lat”. Następnie zabrały „męską część grupy” do Jeżykowego Kina gdzie tego dnia odbyła się projekcja filmowa pt. „W Starym Kinie”. Najpierw trzeba było zakupić w kasie bilet, który kosztował „jeden uśmiech”. Aby móc poczuć się jak w prawdziwym kinie nie mogło zabraknąć popcornu. Gdy już wszyscy wygodnie zasiedli w fotelach rozpoczęła się projekcja filmowa. Jednak nie był to zwykły seans kinowy. Dzięki uprzejmości mamy Marysi – pani Magdzie – która na ten dzień przyniosła do przedszkola rzutnik, dzieci mogły oglądać bajki, na których wychowali się ich rodzice. Wysłużone przezrocza, zapach rozgrzanej kliszy, film wyświetlany na ścianie  przeniósł nasz wszystkich w magiczny świat i dostarczył Jeżykom niezapomnianych wrażeń.

S. Wojnowska