PSZCZÓŁKI I ZAJĄCZKI W PARKU

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Pszczółki i Zajączki wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku-Jesieni. Dzisiejszy dzień był wyjątkowo ciepły, dlatego też zachęcił przedszkolaków do spaceru i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, z dała od zgiełku. Grupy przed wycieczką przypomniały sobie oczywiście zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze oraz w parku.  Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie i otaczającą ich przyrodę. Przyglądały się kaczkom oraz w ciszy nasłuchiwały śpiewu ptaków. Przedszkolaki rozglądały się również za wiewiórkami, jednak tym razem nie udało się ich dojrzeć. Zajączki i Pszczółki  rozpoznawały gatunki drzew ich owoce i liście. Przedszkolaki zbierały również kasztany i żołędzie, które po powrocie z parku posłużyły do różnorodnych zabaw matematycznych i rytmicznych.  Dzień w parku upłynął nam miło i bardzo szybko, aż żal było wracać.

S. Kosior , M. Krupa