CZERWONE KORALE W WYKONANIU JEŻYKÓW

„Czerwone korale,
czerwone niczym wino,
korale z polnej jarzębiny…”
dziś tworzą Jeżyki

Jesień na dobre zagościła w kalendarzu, za oknami oraz w naszej „jeżykowej” sali przedszkolnej. Piękna Pani niesie ze sobą w swoim koszu wiele darów. „Jesienne skarby” w postaci czerwonej jarzębiny, Jeżyki wykorzystały do zrealizowania kolejnego już zadania w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Dnia 27 września każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola gałązki jarzębiny by wspólnymi siłami zrobić z nich piękne, czerwone korale. W skupieniu i z wielką ostrożnością dzieci nawlekały małe kuleczki na nitkę, robiąc w ten sposób czerwony łańcuszek a jednocześnie ćwicząc sprawność manualną i koncentrację uwagi. Po krótkiej chwili można było podziwiać oryginalną, jesienną biżuterię, która ozdobiła nasz patriotyczny kącik w sali.

S. Wojnowska