BIEDRONKI I JEŻYKI W KOZŁÓWCE

Dnia 21 września 2021 r. przedszkolaki z grupy Jeżyki i Biedronki wraz z wychowawcami oraz panią Dyrektor Iwoną Kożuchowską wybrały się na wycieczkę autokarową do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, realizując tym samym kolejne zadanie pt. „Szlakiem historii” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.

Celem wycieczki było poznanie historii rodziny Zamoyskich, podziwianie wnętrz pałacu i uwrażliwienie na piękno architektury, sztuki oraz roślinności otaczającego parku. Przed wyjechaniem w trasę przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas jazdy autokarem oraz zasad zachowania w muzeum.

Kompleks pałacowo-parkowy Muzeum w Kozłówce przywitał nas paletą jesiennych barw. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od krótkiego spaceru podczas którego uwiecznialiśmy na zdjęciach piękno otoczenia. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie pałacu. Pani przewodnik w bardzo przystępny dla przedszkolaków sposób, opowiedziała nam historię rodu Zamoyskich. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały wystrój komnat, pomieszczeń, oraz eksponatów muzeum. Zachwyt wzbudzały zegary, piece kaflowe, meble, wielkie obrazy przedstawiające członków rodziny Zamoyskich, zdobienia na ścianach i sufitach. Po tej ciekawej i niezapomnianej lekcji historii był czas na krótki spacer alejkami ogrodu pałacu oraz odwiedzenie Powozowni. Podziwialiśmy piękne, jesienne kwiaty i roślinność kompleksu, która mieniła się tysiącem barw. Przywitały nas również kolorowe pawie – atrakcja parku.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych przeżyć. Biedronki i Jeżyki szczęśliwe powróciły do przedszkola.

K. Krasa-Chudek, G. Szewczyk, S. Wojnowska

GRUPA BIEDRONKI

GRUPA JEŻYKI