PATRIOTYCZNE ZADANIA JEŻYKÓW W PROJEKCIE „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Przedszkolaki z grupy Jeżyki w roku szkolnym 2021/2022 realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. Przedsięwzięcie ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej, szacunku do własnego państwa, poznanie historii, tradycji, architektury Polski, dostrzeganie piękna ojczystego miejsca.
Dnia 17 września 2021 r. przedszkolaki wykonały kolejne zadania przewidziane projektem. Wspólnie z swoimi paniami, zorganizowały „Kącik Patriotyczny”. Prezentujemy w nim symbole narodowe: godło i flagę Polski ale również ważne dla każdego Polaka miasta naszego kraju: Warszawę, Kraków jak i nasz kochany Lubartów oraz regiony: Tatry i piękne Morze Bałtyckie. „Sercem” kącika jest plakat reprezentujący realizowany projekt.

Kolejnym zadaniem wykonanym dzisiejszego dnia był „Kodeks Patrioty”. Jeżyki wiedzą, że prawdziwy patriota zna symbole narodowe oraz hymn Polski, wie jak się zachować słysząc go, posługuje się poprawnie językiem polskim, godnie reprezentuje swój kraj w świecie, zna historię swojej Ojczyzny oraz uczestniczy w ważnych uroczystościach i pomaga osobom potrzebującym. Na dowód akceptacji powinności wobec Polski, przedszkolaki prawą ręką złożyły swój „biało-czerwony podpis”. Tak wykonany kodeks zawisł w naszej jeżykowej sali.

S. Wojnowska, G. Szewczyk

KĄCIK PATRIOTYCZNY