AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” – 2021

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję ,,Sprzątanie Świata,, które jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest realną lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.
Dlatego 17 września dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie również dołączyli do akcji. Dzielne i pełne zapału przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali rękawiczki ochronne i worki plastikowe na śmieci.
Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas udział w Akcji Sprzątanie Świata zaowocuje w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

P. Podleśna, M. Szczygieł, W. Redmerska, M. Karczmarz

GRUPA ŻABKI