DZIEŃ KROPKI U MISIÓW

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.
Z ogromną uwagą Misiaczki słuchały opowiadania o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashtii. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym Misiaczkom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. 
Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe! 
Na uwagę zasługuje fakt, że tego dnia kropki zauważaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej wcale ich nie dostrzegaliśmy. Czasem przecież nawet nie zwracaliśmy na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na skrzydełkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. 
Wszystkie podejmowane aktywności w tym dniu miały na celu wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i twórczości, a tematem przewodnim oczywiście była KROPKA. Było kolorowo i radośnie.

Grażyna Szymona, Gabriela Szewczyk