KRÓLICZKI I KOTKI NA SKRZYŻOWANIU

W ramach tematyki tygodnia „Droga do przedszkola” , dnia 9 września przedszkolaki z grupy Króliczki i Kotki wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było poznanie  zasad ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe , ale przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych.
Po takim spacerze na pewno każdy z nas zapamięta zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Marzena Karczmarz, Wioletta Redmerska