JEŻYKI NA SKRZYŻOWANIU

„Na skrzyżowaniu ruch ogromny,
spojrzeć na światła nie zapomnij.
Czerwone światło i zielone.
Czy można przejść na drugą stronę?
Jeśli czerwone –musisz czekać,
to auta teraz mogą jechać.
Do ciebie mówi światło zielone:
Już możesz przejść na drugą stronę.”

W ramach tematu tygodnia „Jak być superbezpiecznym?” dnia 8 września przedszkolaki z grupy „Jeżyki”, wybrały się na spacer na pobliskie skrzyżowanie ulic Aleja Tysiąclecia i Powstańców Warszawy z sygnalizacją świetlną. Celem spaceru było utrwalenie zasad ruchu drogowego, bezpiecznego przejścia przez skrzyżowanie bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Jeżyki z wielką uwagą obserwowały ruch uliczny, zachowanie pieszych i pojazdów, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, oraz napotkane znaki drogowe. Aby wiedza teoretyczna mogła przerodzić się w praktyczne działanie, przedszkolaki wraz ze swoimi paniami, przechodziły przez różne przejścia dla pieszych, utrwalając tym samym zdobytą wiedzę i wiadomości.

S. Wojnowska, G. Szewczyk