TWÓRCZY PRZEDSZKOLAK

W roku szkolnym 2020/21 dzieci z grupy ZAJĄCZKI realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny:
,,KREATYWNY PRZEDSZKOLAK
KREATYWNE DZIECKO”-III edycja
Głównym celem projektu jest kreatywne działanie przedszkolaków, uruchomienie ich twórczości, by potrafiły zrobić ,,coś z niczego”. Wykonując kolejne zadania dzieci rozwijały swoje umiejętności: planowanie pracy, logicznego myślenia, koncentracji i skupienia uwagi. Doskonaliły sprawności: manualną i ruchową. Uczyły się współpracy w grupie.
Od miesiąca października do maja dzieci wykonywały jedno zajęcie tematyczne w miesiącu.

HARMONOGRAM:
Październik-jesienna makieta, w tym wykonanie postaci z kasztanów lub żołędzi
Listopad-kreatywna interpretacja obrazu: VAN GOGH ,,SŁONECZNIKI”
Grudzień-wyplatane, przeplatane ozdoby świąteczno-zimowe
Styczeń-witraże dla Babci i Dziadka
Luty-lodowe konstrukcje
Marzec-nasza Marzanna
Kwiecień-wyplatane koszyczki
Maj-sadzonka dla Mamy i Taty
Jedynymi wytycznymi wykonywanych prac jest ich temat oraz materiał, z jakiego wykonać należy pracę. Pozostałe działania były dowolne: kreatywne i twórcze.
Realizowane tematy były prezentowane za pośrednictwem Facebooka.
Dzieci wykonały wszystkie zadania sumiennie pracując i jednocześnie dobrze się bawiąc.

Nauczycielki pracujące w gr. ZAJĄCZKI