LISKI ZAKŁADAJĄ MINI OGRÓDEK

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „TECHNIKOLUDEK – czyli przedszkolak w świecie technologii”  Liski zrealizowały zadanie majowe „Wiosenne sadzonki”. Dzieci to zadanie wykonały wspólnie ze swoimi rodzicami w domu. Zasadzone rośliny – cebulę, groch, fasolkę szparagową, pomidora, sałatę oraz zasiane – rzodkiewkę, rzeżuchę, sałatę przyniosły do przedszkola. Przedszkolaki codziennie doglądały swoje sadzonki, sprawdzały ile urosły. Mogły popróbować własnoręcznie wyhodowanych roślin. Ze smakiem zjadły rzeżuchę, szczypiorek i sałatę. Udało im się wyhodować również fasolkę szparagową: zieloną i żółtą. Założenie hodowli i codzienna opieka nad nią oraz możliwość zjedzenia własnoręcznie wyhodowanych warzyw, pozwoliła dzieciom poczuć wielka satysfakcję z własnych działań.

Agnieszka Woźniak