LISKI „EKSPERYMENTUJĄ Z ODWAGĄ”

Liski w ramach realizacji V modułu – „Odwaga” innowacji pedagogicznej „Emocja”,  „Eksperymentowały z odwagą”. Dlaczego z odwagą, ponieważ, aby wykonać eksperymenty musiały przezwyciężyć strach i lęk przed głośnym dźwiękiem, który powstaje, gdy pękają balony. Zadania, jakie dzieci miały do wykonania to: napompowanie balona przy użyciu butelki, octu i sody oczyszczonej; zrobienie balonowego poduszkowca wykorzystując płytę CD, korek od płynu do mycia naczyń i balon; przekłucie napompowanego balona patykiem od szaszłyków, w taki sposób, aby nie pękł i zrobienie napędu do samochodzika, wykorzystując słomkę do napojów i balon. Wszystkie eksperymenty udały się. Nie obyło się bez pękania balonów, ale Liski są bardzo odważne i nie zrażały ich głośne dźwięki. Bawiły się znakomicie.

Agnieszka Woźniak