BIEDRONKI I JEŻYKI W KINIE

Dnia 11 czerwca 2021 r. przedszkolaki z grup Biedronek i Jeżyków wybrały się do kina Lewart na bajkę pt. „Przygody Filonka Bezogonka”. Szwedzka animacja na podstawie bestsellerowej książki Gösta Knutssona, opowiada o przygodach wyjątkowego kotka o imieniu Filonek, który pewnego dnia trafia do domu dziewczynki imieniem Brigitta. Szczęście małej właścicielki kotka nie trwa jednak długo. Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia podczas zabawy oddala się i gubi w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje wiele ciekawych miejskich kotów. Tu spotykają go ciekawe przygody, staje się gwiazdą estrady, poznaje uroczą Maję, staje oko w oko z gangiem psów. Jednak bajka kończy się dobrze. Filonek wraca do swojej właścicielki.


Animację ubogacały muzyczne piosenki w wykonaniu kocich bohaterów. „Przygody Filonka Bezogonka” to bardzo edukacyjna animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.
Przedszkolaki były zachwycone, wzruszone, z dużym zainteresowaniem oglądały bajkę. Wycieczka do kina to również okazja nie tylko do nabywania umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie.
Wyjście do kina sprawiło nam wiele radości i na pewno kolejny raz wybierzemy się na jakiś ciekawy seans.

S. Wojnowska
E. Bystrzycka

GRUPA BIEDRONKI

GRUPA JEŻYKI