„BAL W KRÓLESTWIE KWIATÓW” DLA MAMY I TATY W GRUPIE JEŻYKI – 2021 FILM

Znów przed kamerą wszyscy stoimy
i zdrowia mamie, tacie życzymy.
Żebyście mogli być tutaj z nami
niezasłonięci już maseczkami.
Żebyśmy mogli razem świętować
bez tej obawy, by nie chorować.
To najważniejsze dzisiaj życzenia,
niech się więc spełnią nasze marzenia
o tym powrocie do normalności
i o przedszkolu znów pełnym gości!

Tymi słowami przedszkolaki z grupy Jeżyk, przywitały swoich kochanych Rodziców dnia 8  czerwca 2021r, podczas specjalnie dla nich zorganizowanej uroczystości z okazji Dnia Rodziny. Przedstawienie ze względu na panującą pandemię odbyło się z ograniczona liczbą osób na sali, zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Dzień Mamy i Taty to jedne z najpiękniejszych świąt w roku obchodzony w grupie Jeżyki pod hasłem „Dnia Rodziny”. To chwila zarówno dla Rodziców, jak i dla dzieci, pełna wzruszeń, uśmiechu i radości.

W tym szczególnym dniu dzieci wraz ze swoimi paniami zaprezentowały przedstawienie pt. „Bal w krainie kwiatów” oparty na scenariuszu pani Agaty Dziechciarczyk – naszej zaprzyjaźnionej Wierszowanki. Zgromadzonych gości, „na dźwięk dzwoneczka i na zaklęcie” czary Wróżek zabrały do magicznego świata elfów, kwiatów i motyli. Król Maków i Królowa Bławatkowa zaprosili wszystkich na „bal nad bale” podczas którego spełniali życzenia Rodziców. Tak o to każda mama poczuła się jak prawdziwa księżniczka, a każdy tata stał się dzielnym rycerzem. Wróżki obdarowały swoich gości również pięknym, kwiatowym tańcem z chustą a na koniec zadbały o muzyczne gusta Rodziców i zabrały ich do „przedszkolnej filharmonii”. Nie mogło zabraknąć na „kwiecistej łące” Motyli, które układem tanecznym namalowały mamie i tacie za pomocą swoich skrzydeł kolorową tęczę.

Jeżyki słowem i piosenką wyraziły najlepiej jak umiały, swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość a także za mądrość i ojcowski autorytet.  Na tle pięknej scenografii mali artyści tańczyli, śpiewali, grali na instrumentach oraz składali piękne życzenia:

Lata dzieciństwa szybko przeminą
Cieszcie się, więc tą wspólną chwilą
Niech czas spędzany w domu razem
Stanie się cudnym wspomnień obrazem”

Uwieńczeniem życzeń był układ taneczny z balonami do piosenki Urszuli Sipińskiej pt. „Mam cudownych rodziców”, podczas którego na twarzach rodziców można było zauważyć tylko jedno – wzruszenie i  dumę ze swoich pociech.

Wszystkim Rodzicom Pani Dyrektor Iwona Kożuchowska oraz Pani Wicedyrektor Beata Guz złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje z przepięknego i wzruszającego występu dzieci. Podczas wręczania  upominków wykonanych przez przedszkolaki, całusom i uściskom nie było końca.

Jeżyki wraz z Rodzicami i swoimi Paniami podziękowały Panu Kamilowi Sputo – grupowemu kamerzyście – za poświęcony czas, profesjonalizm podczas nagrywania każdej uroczystości w mijającym roku szkolnym.

Spotkanie przebiegło w miłej, ciepłej, rodzinnej atmosferze. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci wzruszonych gości.

S. Wojnowska
S. Kosior

DZIEŃ RODZINY