LISKI POZNAJĄ PRZYGODY KUBUSIA PUCHATKA

Grupa Lisków w kwietniu zrealizowała kolejne zadanie Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dziecięcy Atlas Świata” Bajkowym pociągiem  ruszamy w świat IV Edycja. Był to temat „Gdzie mieszka Kubuś Puchatek”. Podczas zajęć poznaliśmy bohaterów bajki pt.: „Kubuś Puchatek” A.A. Milne. Oglądaliśmy prezentację w programie Power point, która pozwoliła na przybliżeniu dzieciom wyglądu bohaterów bajki, ich charakterystycznych cech oraz poznaliśmy wygląd lasu, w którym oni mieszkają. Po obejrzeniu bajki ocenialiśmy relacje, jakie łączą Kubusia Puchatka z innymi postaciami, czy są one dobre, czy złe. Zastanawialiśmy się, co to jest przyjaźń i kto jest najlepszym przyjacielem Kubusia Puchatka. Dzieci słuchały także bajki czytanej przez nauczyciel pt.: „Kubuś Puchatek i Hefalump”. Na zakończenie naszych zajęć Liski namalowały rysunki przedstawiające Kubusia Puchatka i jego najlepszego przyjaciela. Myślę, że przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, ponieważ z zainteresowaniem słuchały bajki. Dzieliły się swoją wiedzą na temat postaci, ich charakterystycznych cech. Wykazały się także kreatywnością i inwencją twórczą podczas konstruowania Kubusia Puchatka z klocków.

Agnieszka Woźniak