WIELKANOCNE KOSZYKI W WYKONANIU JEŻYKÓW

Wielkanoc bez wątpienia kojarzy nam się z przygotowaniem wielkanocnego koszyczka.  Taki symbol zbliżających się Świąt Wielkanocnych, wykonały przedszkolaki z grupy Jeżyki, w ramach realizowanego w grupie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Kreatywny Przedszkolak, Kreatywne Dziecko„. Pierwszym etapem pracy, przy którym pomogły panie pracujące w grupie, było stworzenie konstrukcji koszyka z patyczków laryngologicznych, którą następnie dzieci pomalowały farbami. Kolejnym krokiem było wypełnienie koszyka ziemią i zasadzenie owsa. Oczywiście w koszyku nie mogło zabraknąć pisanek. Steropianowe jajeczka Jeżyki pomalowały farbą wymieszaną w kleju a następnie obtoczyły w cukrze, który nadał pisankom ciekawą strukturę. W taki sposób powstała ciekawa, kolorowa, wielkanocna ozdoba świątecznego stołu, którą przedszkolaki zabrały do domu.
Dziękujemy również Rodzicom za zakupienie czekoladowych jajeczek, które ozdobiły koszyk.

S. Wojnowska