NASZA MARZANNA – REALIZACJA ZADANIA W PROJEKCIE KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO

Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!

Dnia 9 marca br. Jeżyki wykonały kolejne już miesięczne zadanie, w ramach Ogólnopolskiego Projekty Edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak, Kreatywne Dziecko”. Tym razem przedszkolaki za swój cel postawiły sobie stworzenie MARZANNY . Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznane zostały z ludowym zwyczajem Topienia Marzanny związanym z Pierwszym Dniem Wiosny. Następnie przystąpiły do działania praktycznego, oklejając swój szablon „kukły” kolorowymi ścinkami materiałów przyniesionymi przez siebie. Zajęcia w tym dniu dały wszystkim mnóstwo powodów do radości.

Dnia 12 marca przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wykonały trochę większą Marzannę. Słoma, materiały przyniesione przez dzieci, bibuła, odrobina kreatywności i wyobraźni i nasza Marzanna gotowa. Już wkrótce Pierwszy Dzień Wiosny, kiedy to Jeżyki udadzą się na spacer do ogrodu przedszkolnego, w czasie którego wyślą Panią Zimę w długą podróż… Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni.

S. Wojnowska, S. Kosior