„DZIECIĘCY ATLAS ŚWIATA” – LISKI REALIZUJĄ OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

Grupa Lisków realizuje Ogólnopolski Program Edukacyjny „Dziecięcy Atlas Świata” – Bajkowym pociągiem ruszamy w świat – IV edycja. Organizatorem jest Przedszkole Samorządowe w Trzebosi. Program będzie realizowany od lutego do maja 2021 r. Każdego miesiąca dzieci będą poznawały: wybrane zagadnienia z bajkowego świata, bohaterów wybranych bajek oraz piękno fikcyjnego świata bajek.

Poznamy następujące bajkowe krainy:

• Luty – „Wioska Smerfów”
  • Marzec – „Kraina Muminków”
  • Kwiecień – „Gdzie mieszka Kubuś Puchatek”
  • Maj – „Gumisie”

W lutym przygotowaliśmy plakat programu pt.: „Bajkowy pociąg rusza w świat”, który jest początkiem naszej przygody. Natomiast 10-go i 11-go marca odbyły się zajęcia, podczas których omawialiśmy wygląd Smerfów, ich ubiór oraz charakterystyczne elementy ich wioski. Zwróciliśmy również uwagę na cechy charakteru, jakie posiadają poszczególne postacie. Wykonaliśmy także wspólnie wioskę Smerfów oraz ulepiliśmy postacie Smerfów. Realizacja tego zadania sprawiła dzieciom wiele radości, szczególnie lepienie Smerfów z plasteliny.

Agnieszka Woźniak