TABLICA INTERAKTYWNA

Zajęcia z tablicą interaktywną, które odbywają się w Przedszkolu nr 4 jest to nauka poprzez zabawe. Zajęcia przy użyciu tablicy interaktywnej dają wiele mozliwisci. Zabawa rozwija percepcje wzrokowo – słuchową. Pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową odpowiedzią. Często w postaci dźwiękowej oraz wzroko – ruchowej. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły wzrok, dotyk, słuch. Pszczółki chętnie biorą udział w porannej gimnastyce z użyciem tablicy interaktywnej. Chętnie uczestniczą na zajęciach popołudniowych utrwalając międzyinnymi pory roku, kształty, kolory, figury geometryczne, cyfry, alfabet jak również spostrzegawczość. Zabawy te dają wiele radości, urozmaicają zajęcia, a ćwiczenia wykonywane na niej budują w dzieciach wiarę we własne możliwości. Przedszkolaki uczą się również cierpliwego oczekiwania na swoją kolej. Praca z tablica urozmaica zajęcia dydaktyczne, poprzez wyświetlanie prezentacji jak równiez różnego rodzaju filmów edukacyjnych związanych z tematem zająć, oraz zachęca dzieci do aktywnego działania.

P. Podleśna, A. Woźniak, M. Cieślik