DZIEŃ BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU W GRUPIE LISKI

Liski 18-go lutego obchodziły Dzień Bezpiecznego korzystania z Internetu w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „TECHNIKOLUDEK czyli przedszkolak w świecie technologii”. Rozmawialiśmy na temat podawania swoich danych w sieci, nawiązywania znajomości przez Internet oraz o szkodliwości długiego korzystania z komputera. Oglądaliśmy krótkie filmiki zamieszczone w Internecie przez Sieciaki.pl. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą na powyższe tematy. Ćwiczyliśmy także posługiwanie się telefonem i wybór numeru alarmowego. Są to bardzo ważne tematy, ponieważ w sieci czyha na dzieci wiele potencjalnych zagrożeń, gdyż są one mniej doświadczone życiowo, więc najczęściej nie zachowują należytej ostrożności w kwestii dzielenia się informacjami, odpowiadania na fałszywe wiadomości lub klikania odnośników na stronach internetowych. Im wcześniej dziecko oswoi się z koniecznością ochrony danych, tym większa szansa, że będzie postrzegać zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Agnieszka Woźniak