KOSMICZNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE JEŻYKI

21 i 22 stycznia to dni w kalendarzu, o których nikt nie może zapomnieć. Tego dnia, każdy wnuk i każda wnuczka obdarza dowodami miłości i szacunku swoje Babcie i Dziadków i zaprasza do przedszkola na wielką uroczystość z okazji ich święta.
Jednak pandemia uniemożliwiła nam w tym roku kontynuowanie naszej tradycji. Mimo to, Jeżyki oraz ich panie postanowiły, iż przy pomocy naszych rodziców, nagramy przedstawienie dla każdej Babci i każdego Dziadka by móc pokazać, że w sercach wnucząt zajmują oni miejsce szczególne i wyjątkowe.

I tak, dnia 2 lutego br. przedszkolaki z grupy Jeżyki zaprezentowały pod czujnym okiem swych pań „Kosmiczny Dzień Babci i Dziadka”. W tej nieziemskiej, kosmicznej atmosferze, dzieci przebrane za małych kosmitów wierszem, tańcem i piosenką chciały powiedzieć swoim Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom, że są oni dla nich jedyni we wszechświecie, wyjątkowi.

Babcie w recytowanych przez przedszkolaki wierszach, okazały się być nie tylko czułymi, kochanymi opiekunami wnucząt ale także osobami wtajemniczonymi w kontakty pozaziemskie bo „dziś na przykład powiedziała, że kosmitów trzech spotkała”. Dziadek okazał się być znawcą astronomii gdy „opowiada o planetach o ich wadach i zaletach”.

Program artystyczny bogaty był również w ciekawe aranżacje muzyczne do takich utworów jak: „Despacito”, „Chocolate” ’ „Babcia tańczy Rock and Rolla” oraz „Valse d’Amelie”.

Na zakończenie dzieci wspólnie życzyły:

„Dziadziusiu kochany i babciu kochana!
Bądźcie uśmiechnięci od samego rana.
Niech dla Was kwitną wszystkie kwiaty na ziemi.
Niech dla Was zawsze słoneczko się mieni.
Niech zdrowie przez cały rok z Wami będzie.
I mnóstwo miłości zawsze i wszędzie”

Pani Dyrektor Iwona Kożuchowska również dołączyła się do życzeń dzieci, przesyłając kochanym Babciom i drogim Dziadkom dużo uśmiechu, radości oraz ufając, że kolejne przedstawienie odbędzie się już w obecności naszych drogich solenizantów.

Dzieci zabrały do domu własnoręcznie wykonane prezenty, by móc wręczyć je swoim babciom i dziadkom w dowód wielkiej miłości.

Mamy nadzieję, że już za rok będziemy mogli wszyscy razem spotkać się osobiście i po raz kolejny uczcić Państwa święto. Dziś dołączamy się do życzeń dzieci i chcemy życzyć dużo sił, spokoju a przede wszystkim zdrowia. Niech codziennie otacza Was troska najbliższych, życzliwość i szacunek. Niech omijają Was smutki, a każdy dzień będzie okazją do uśmiechu.

Panie pracujące w grupie Jeżyki:
S. Wojnowska
S. Kosior
K. Dziedzic

KOSMICZNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W WYKONANIU JEŻYKÓW