PRZYGOTOWANIE ZDROWEGO SOKU W GRUPIE JEŻYKI

„Dbam o siebie i jem warzywa i owoce” – pod takim hasłem – dnia 29 stycznia – Jeżyki przygotowały pyszny i zdrowy sok, podczas kolejnych już zajęć realizowanych w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Mając na uwadze zdrowie naszych przedszkolaków bardzo ważne jest organizowanie sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie.  Kubuś – bohater programu – wyjaśnił dzieciom, jak skomponować pełnowartościowy posiłek, dlaczego tak ważne w naszej diecie są owoce i warzywa i ile ich należy dziennie spożywać.

Następnie przedszkolaki przystąpiły do praktycznego działania. Pierwszym etapem kulinarnego zadania Jeżyków było odpowiednie higieniczne przygotowanie czyli umycie rąk. Następnie wszystkie dzieci zostały zapoznane z działaniem sokowirówki i zasadami bezpieczeństwa przy przygotowaniu soku. Pani Kasia asekurowała każdego „małego kucharza”, pomagając przy wrzucaniu owoców do maszyny. Przedszkolaki niecierpliwie czekały na moment degustacji. Z radością obserwowały jak kubeczek sokowirówki napełniał się jasnym napojem. Sok wszystkim baaaarrrdzoo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i konserwantów. Pychotka !!!

Taki własnoręcznie przygotowany sok był nie tylko atrakcją ale i ogromną dawką witamin.

S. Wojnowska