JEŻYKI REALIZUJĄ PROGRAM „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

Nasze przedszkole przystąpiło do realizacji Programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ edycja 2020/2021 organizowanego przez markę Kubuś. Ma on na celu realizację zajęć o tematyce przyrodniczej, ekologicznej popularyzację aktywnego spędzania czasu i ruchu na  świeżym powietrzu.

Zdobycie tytułu  ” Kubusiowych Przyjaciół Natury” potwierdzone Certyfikatem, wymaga od przedszkolaków z grupy Jeżyki – które 15 stycznia rozpoczęły przygodę z programem – realizację określonych działań. Dzięki temu dzieci będą mogły  utrwalić zdobyte już wiadomości z dziedziny ekologii oraz zdobyć nowe.

Głównym bohaterem programu jest Kubuś – uwielbiany przez przedszkolaki miś, który pokazuje dzieciom piękno natury, a także uczy dobrych zachowań. Razem z nim dzieci przeżywają niesamowite przygody, słuchając specjalnie dla nich przygotowanych bajek. Poznają rośliny i zwierzęta, uczą się jak zachowywać się na łonie natury, jak zdrowo się odżywiać, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu.

Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych.

Program przewiduje następujące bloki tematyczne:

1. Dbamy o rośliny i zwierzęta;
  2. Dbamy o aktywność fizyczną;
  3. Dbam o siebie i jem warzywa i owoce;
  4. Dbamy o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię);
  5. Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego;
  6. Dbam o naturę;
  7. Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądze.

S. Wojnowska

SCENARIUSZ 1 – „Dbamy o rośliny i zwierzęta” – 15.01.2021

SCENARIUSZ 2 – „Dbamy o aktywność fizyczną”22.01.2021

SCENARIUSZ 3 – „Dbam o siebie i jem warzywa i owoce” – 29.01.2021